Chuck Palahniuk – Nematomi monstrai

“Kovos klubą“ skaičiau būdama gal šešiolikos. Nežinau ar dar nesupratau, ar tiesiog nepatiko ir niekada nebepatiks.

Bet “Nematomi monstrai“ yra.. WOW. Viena nerealiausių knygų, kurias skaičiau per paskutinius ketverius metus. Kosmosas. Gyvenimo biblija. Skaičiau ją gana ilgai tik todėl, kad norėjau, kad kuo ilgiau užtektų, todėl – ne daugiau keturių skyrių per dieną.

Pagrindinė “Nematomų monstrų“ veikėja – populiari manekenė Šenona. Visa šeimos meilė ir dėmesys atitenka nuo AIDS mirusiam broliui Šeinui, o jai nepažįstami žmonės žada didingą ateitį – dar daugiau fotosesijų šlykščiuose vietose, kad manekenės ir rūbai atrodytų kuo gražesni. Bet vieną dieną viskas pasikeičia…

– Na, mergyt, – sako Brendi. – Tai kas gi nutiko tavo veidui?
Paukščiai.
Rašau: “paukščiai, paukščiai nulesė mano veidą“.
Ir pradedu juoktis.

30-ojo kalibro kulka nuplešė Šenonos žandikaulį. Ir dabar ji – pabaisa po dešimtimis šilko vualių, galinti kalbėti tik raštu ant popieriaus.

Mačiau, kaip mano kraujas, snargliai ir dantys išsitaškė ant prietaisų skydelio avarijos metu, tačiau be žiūrovų isterija nieko neverta.

Dabar ji amžinai kelyje kartu su nenusakoma būtybe Brendi Aleksander ir vyru, kurio vardas kinta priklausomai nuo Brendi užgaidų. Brendi – trijų transvestičių seserų produktas ir jos labai didelės plaštakos.

Chuck Palahniuk lieka savimi.
Puslapiai šokiruoja, tekstas verčia gūžtis, persekioja, nuo jo pykina. Sakyčiau, viskas hauntingly beautiful. Ir noriu tikėti, kad dalis to – rašytojo fantazijos vaisius, ne teisybė.

Norint perkelti rėžį odos ir atkurti žandikaulį, reikia nudirti ilgą odos juostą nuo kaklo. Nuo kaklo apačios į viršų, tik palikti nenupjautą nuo pasmakrės. Įsivaozduokite odos atraižą, kabaluojančią jums prie  kaklo, bet vis dar pritvirtintą prie veido apačios.

Ar jus nustebino siužeto vingis “Kovos klubo“ pabaigoje? Nuo “nematonų monstrų“ vingių galima bent tris kartus užsilenkti ir nukristi už lovos.

Sunku pasakoti apie “Nematomus monstrus.“ Kai knyga šūdina – negaila siužetą nupasakoti detaliai, kad skaitančiam recenziją nebekiltų noras skaityti pačia knygą. Ši knyga tokia gera, kad nežinau, ką pasakoti. Viską reikia griebti ir perskaityti.

Vertinimas: 11/10. Skaitysiu dar kartą. Ir dar. O paskutiniu metu tai retai būna.

Pavadinimas originalo kalba: Invisible Monsters
Puslapiai:
229 psl.
Leidykla: “Kitos knygos”
Metai: 2010
Kaina: 22.02 Lt. Pirkti čia.

Komentarų: 12
 1. Rikošetas parašė:

  Yra du filmai, kurie mano kuklia nuomone yra geresni už knygas 🙂 Fight club ir 14.99 (nors šiuo atveju, dar nereiškia, kad filmas labai geras 🙂 )

 2. galėčiau pritart (ne dėl 15, nes tos nei skaičiau nei mačiau). bet ar nevertėtų ją perskaityt ir ne 16kos? 🙂 o tokių atvejų šiaip labai daug, pradedant Švytėjimu (Kubrickas pagal Kingą..)..

 3. Rikošetas parašė:

  tikriausiai iššauš diena, kai perskaitysiu, jei kas padovanos, arba pasitaikys po ranka 🙂

  O Va “Švytėjimas“ man vis dėlto labiau patiko knyga. Filmas neblogas, tačiau tai, ką aš įsivaizdavau skaitydama man patinka labiau, nei tai, ką įsisvaizdavo Kubrikas.

 4. Siggy parašė:

  perskaičiau tavo postą ir užsimaniau paskaityt šitą knygą. Šio autoriaus knyga ,,Pasprink“ dar tokia gerulė ;D

 5. vonioje parašė:

  man dar labai patiko jo “Survivor“. kažkada su lioo buvom pradėję ją versti, nepamenu kodėl užmėtėm šitą reikalą :}

 6. O man su šiuo autoriumi kažkaip keistai santykiai susiklostė: “Kovos klubas“ patinko labai, bet kitų jo knygų skaityti noras nekilo. Dabar manau, kad kažkur suklydau 🙂

 7. aubeka parašė:

  Ar ši knyga turi kokią nors išliekamąją vertę? Ar verta pirkti už 15 Lt? Dabar “Pegase“ kaip tik nuolaida…

 8. Ausra parašė:

  Pritariu, si knyga man taip pat viena geriausiu is pastaruju metu skaitytu, paliko dideli ispudi, kaip ir kitos jo knygos Kovos klubas ir Pasprink (pastaroji gal kiek silpnesne), o skaitant Nematomus monstrus, ramybes nedave viena mintis- koks puikus filmas galetu buti sukurtas pagal sia knyga, nes tekstas nera vientisas, vis ‘sokinejama’ per vietas ir laika’ ir pats skaitytojas is gabaleliu ir nuotrupu turi susidelioti bendra vaizda ir atsekti kas yra kas, zodiu knygos tekstas- puiki medziaga kokiam nors talentingam rezisieriui.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: