Tibor Fischer – Kolekcininkų kolekcininkė

Šita knyga – tikras chameleonas. Vis po akimi knygynuose man maišėsi gal kokius metus. Pažiūrėdavau, pagalvodavau “čia tikriausiai apie moterį, kuri miega tik su kolekcininkais“, ant nugarėlės perskaitydavau, kad vis dėlto apie vazą ir nueidavau. Po paskutinio tokio pasimaišymo po akimis nusprendžiau, kad tai ženklas ir ją nusipirkau.

Taigi, yra menotyrininkė Roza, kuri gauna tirti paslaptingą seną vazą. Dar yra Niki, kuri netyčia atsiranda Rozos bute, ir Salota – draugė ateinanti ištuštinti šaldytuvo. Ir dar krūva niekam tikusių vyrų:

“Vieną dieną pas mane atėjo moteris, ori, vidutinio amžiaus. Pamaniau, kas man, kuo tavo pinigai blogesni už kitų, bet, pasirodo, ji norėjo atvesti savo vyrą. Jis buvo ne kartą sugautas automobilių stovėjimo aikštelėse, kai trynėsi į žemę. Šiuolaikinio didmiesčio gyvenimo auka. Moteris ašarojo, nes jis buvo suimtas prekybos centre vidury nakties vienomis puskojinėmis, laistantis pimpalu grindinį. Paaiškėjo, kad žmogelis taip smaginasi jau daug metų – nuo tada kai pradėjo dirbti užsienyje. Jis išdulkino Eifelio bokštą, Pasaulio prekybos centrą, Pradą. Derino net prie Tadž Mahalio.“

Esu įsitikinusi, kad jei rašyčiau knygą apie vazą, rašyčiau būtent taip kaip parašyta ši.

Vos tik Rozai prisilietus, vaza pasakoja jai istorijas. Ji skirsto nosis, numeruoja užpakalių, krūtų, liežuvių formas, plaukų spalvas.  Iš pradžių labiausiai trikdantys atrodė tokie “ne į temą“ fragmentai kaip “šaldyta iguana“ ir “žongliruojantys šermuonėliai“ bei labai maloniai skaitomas vazos humoro jausmas ir sarkazmas:

“Paskui sučiupo vietos valkatą ir pažadėjo palikti jį gyvą, jei šis išgalabins visus kitus.
– Kokiu būdu atlikti darbą?
– Pasitelk vaizduotę.
– Ilgai užtruksiu.
– Mes neskubam.
Šaukštas buvo mažas, klyksmai gražūs, bet plėšikai į tai nekreipė dėmesio: jie negalėjo atsigrožėti žongliruojančiais šermuonėliais.“

Apie šią knygą galiu pasakyti tik labai teigiamus dalykus. Lengvas ir malonus stilius, geras vertimas, įdomūs veikėjai. Kitose recenzijose rašo, kad dvelkia feminizmu ir kad senmergėms nepatiks. O aš manau, kad patiks visiems. Gal tik šiek tiek nesubalansuota vyrams. Bet knygos formatas labai patogus nešiotis – maža ir lengva.

Vertinimas: 10/10

Kita informacija:

Pavadinimas originalo kalba: The Collector Collector
Puslapiai:
239
Leidykla: “Alma Littera”
Metai: 2005
Kaina: 9 Lt – knygyne buvo išpardavimas. –  pirkti internetu

(c) Rikošetas

Komentarų: 3
  1. vonioje parašė:

    tibor, beje

  2. lentyna parašė:

    ops, my bad :}
    jau pataisiau

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: