Kai Meyer – Vatikano Sąmokslas

Kai į rankas paėmiau šią knygą apsidžiaugiau, kad pagaliau galėsiu parašyti piktą recenziją apie prastą knygą. Jau vien pavadinimas priminė visas nesėkmingas “Da Vinčio kodo“ kopijas. Kad ir kaip man būtų apmaudu, klydau.
Žinoma, knyga pasaulį išvydo jau keli metai po garsiojo Dan Brown romano. Kaip ir daugelis panašių: “Paslaptingoji vakarienė“, “Ketverto taisyklė“, “Paskutinis tamplierius“ ir t.t. Panašumų yra: “Vatikano sąmoksle“ veikia meno vertybių prekiautojas ir kiek jaunesnė menotyrininkė (man jau smirda romanu, o jums?), Vatikanas nėra visus globojantis geras dėdė ir visa ko esmė yra Italijos meninis paveldas.

Kai Mayer romane remiasi 18 a. italų meninko Giovanni Battista Piranesi raižinių ciklu Carceri. Raižiniuose vaizduojamas mistinis šiurpus kalėjimas. Oficialiai egzistuoja 16 Carceri dalių. Restauruodama bažnyčią Koralina (toji jauna menotyrininkė) randa visas dingusias šešiolika ir niekam nežinomą septynioliktąją. Tada ir prasideda… Plokštės reikia tai vieniems, tai kitiems. Koraliną ir Jupiterį (čia tas prekiautojas) gaudo, kankina, kalina ir visaip kitaip skriaudžia. Kaip ir priklauso, egzistuoja dvi organizacijos. Viena nori paslėpti Carceri paslaptį, kita ne. Jūs tikrai žinot kaip tokiose knygose būna 🙂

Pagal knygą pastatytas filmas būtų geras. Labai geras. Knyga į Nobelio premiją nepretenduoja ir neturi labai didelių literatūrinių pretenzijų. Bet parašyta įdomiai ir sugebėjo kardinaliai pakeisti mano pirmąją nuomonę. Net ir vertimui priekaištų neturiu.
Didžiausias minusas (nors ir nesitikėjau kitaip) – veikėjams nusileidus iki paties pragaro (tiesiogine prasme) autorius nedrįsta aprašyti, kaip jį įsivaizduoja. Nežinau ar dėl nenoro kelti skandalo, ar dėl savo paties religinių įsitikinimų, bet atrodo, kad K.Mayer tiesiog pabūgo.

“Vatikano sąmokslas“ šiek tiek nuspėjamas, kartais kažkur jau girdėtas. Skaitant retsykiais apimdavo jausmas, kad jau trečias Kalėdas iš eilės žiūriu “Vienas namuose“. Bet knyga nėra bloga.

Pažymys: 7-8. Nesigailiu, kad skaičiau, bet antrą sykį to daryt neketinu.

Kita informacija:
Pavadinimas originalo kalba: Die Vatikan Verschworung
Puslapiai: 351
Leidykla: Alma Littera
Metai: 2007
Kaina: Pasak interneto ~35 lt. Aš radau bibliotekoje. – pirkti internetu.

(c) Rikošetas

Komentarų: 2
  1. Elena parašė:

    Šią knygą kaip tik neseniai perskaičiau, iš tiesų patiko. Tiesa, siužetas gan nuspėjamas, tačiau visgi ‘šviežias’. Autorius kiekvienam leidžia pasirinkti, ką jis įsivaizduoja, koks turėtų būti pragaras, juk kiekvienam jis būtų vis kitoks. Gaila, kad jis pats neatskleidė savojo pragaro interpretacijos (tačiau visgi vienas keblumas skaitant buvo: ‘jautis’. Suprantu, kalbant apie Dedalą negalima nepaminėti ir minotauro, tačiau juk Dedalas neplukdė minotauro į Italiją..? Tai iš kur gi tas paslaptingas šnopavimas jaučio atsirado, leiskit paklaust?).
    Tačiau, kaip bebūtų, knygą siūlau paskaityt. Iš tiesų ‘užkabliuojantis daiktas’. ;D

  2. Jurga parašė:

    O mane nuvylė prasta teksto kokybė. Taip ir norisi imti pieštuką ir taisyti klaidas. Ar tos knygos redaktoriui nerodė, ar kaip…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: