Hunter S. Thompson – Romo dienoraštis

Knygą nusprendžiau nusipirkti vien dėl jos autoriaus. O tiksliau, dėl kitos šio autoriaus knygos, pagal kurią pastatytas filmas „Fear and Loathing in Las Vegas“ („Baimė ir neapykanta Las Vegas‘e“). Turiu pripažinti, kad pastarosios knygos skaitęs nesu, tačiau filmas mane užbūrė ir kiekvieną kartą jį žiūrint – patiriu kažką ypatingo. Taigi, galima sakyti, jog knygą nusipirkau tik dėl to, kad mačiau filmą, kuris buvo pastatytas pagal kitą Hunter S. Thompson knygą. Pirkdamas tikėjausi, jog „Romo dienoraštis“ bus toks pats nevaldomas ir apkvaitęs.

Ko tikėjausi, tą ir gavau.

Ant knygos nugarėlės galima perskaityti, jog tai autobiografinis pasakojimas apie trisdešimtmečio žurnalisto nuotykius Puerto Rike. Nuo savęs galiu pridėti tiek – laisvai samdomas žurnalistas atvyksta į Puerto Riką ir įsidarbina vietiniame anglų kalba leidžiamame laikraštyje, kurio egzistavimo dienos nuo pačio pirmo puslapio atrodo suskaičiuotos. Tas pats laisvai samdomas žurnalistas turbūt tik kokiuose 20 puslapių iš beveik 250 yra blaivus arba bent jau bando tokiu būti. Visa kita – romas, alus, šampanas, viskis, tekila, tvankus oras, žavingos pakrantės ir potyrių pliūpsniai – nuo visa siekiančio atsipalaidavimo bei meilės nuotykių iki bėgimų nuo policijos, kalėjimo, muštynių, isterijos ir absoliučios apatijos.

Jeigu matėte mano jau aukščiau minėtą filmą ir jis jums patiko, galiu drąsiai teigti, jog knyga jums taip pat patiks – ji lengvai skaitoma, neverčia daug mąstyti, neliepia ieškoti atsakymų ar kaip nors kitaip reaguoti – ji tiesiog yra. Lygiai taip pat, kaip Puerto Riko karnavalai, kuriuos norisi bent kartą patirti.

Tiesa, jeigu šią knygą ruošiatės perskaityti vienu ypu, patarčiau prieš tai nusipirkti romo ir būtinai pasirūpinti ledukais. Baigus skaityti, šio komplekto jums tikrai prireiks. Prie viso to (jeigu įmanoma) labai tiktų dusinančiai tvankus oras. Dar geriau tokį komplektą būtų vartoti pačio skaitymo metu – esu įsitikinęs, jog poveikis būtų mažų mažiausiai nenuspėjamas.

Beskaitydamas išsiaiškinau, jog 2010 metais pagal šią knygą taip pat bus sukurtas filmas. Ir kaip „Fear and Loathing in Las Vegas“, jame taip pat vaidins Johnny Depp‘as. Šio filmo jau laukiu, nes jis, mano manymu, turėtų tinkamai papildyti knygą.

Čia pat atmintyje iškyla Jose Saramago „Aklumas“, kurį perskaitęs iš filmo tikėjausi kažko ypatingo, tačiau galiausiai likau nusivylęs. Taip ir nesupratau ar knygos užtaisas buvo stipresnis, ar pats filmas buvo išsikvėpęs, ištęstas ir tiesiog nesižiūrėjo. Tikiuosi taip neatsitiks su „Romo dienoraščiu“.

Knyga man patiko – atpalaiduojanti, užburianti, įtraukianti. Manau ją vertą turėti savo bibliotekoje, o be to ir kaina tam itin palanki – su nuolaida viso labo apie 10 Lt.

Pažymys: 8/9 (aštuoni iš devynių).

Kita informacija:
Pavadinimas originalo kalba: The Rum Diary
Puslapiai: 256
Leidykla: Kitos knygos
Metai: 2006 (Originalas – 1998 m.)
Kaina:  ~10 lt. (be nuolaidos ~30 Lt.) – pirkti internetu.

(c) veikiantis

Komentarų: 3
 1. hellisha parašė:

  Puikus startas, manau. O ir knygos aprašymas sužavėjo. Spaudžiu dešinę. Tikrai norėčiau kada nors ir aš perskaityt šį kūrinį…
  Greičiausiai teisingai pasielgiau pirmiausia pažiūrėdama filmą (aš čia apie ,,Aklumą“, jei ką), o ne griebdamasi knygos. Jei filmas knygai nė iš tolo neprilygsta, galėsiu mėgautis kūriniu ir džiaugtis, jog nenusivilsiu prastu filmu.
  Dar kartą – puikus startas. Malonu ,,sutikti“ lentynoje ir naujų žmonių :}

 2. lentyna parašė:

  Aš tavimi kaip ir didžiuojuosi, kolega 😉

 3. Grrrr parašė:

  o, smagu matyti, kad Lentyna platėja ir įsileidžia daugiau graužikų ir kitų kandžių 🙂
  Neskaičiau nei “Romo dienoraščio“, nei “Baimės ir neapykantos Las Vegase“ (kurią “Kitos knygos“ irgi turi išleidę, bet čia jau turbūt visi žino), o filmo nežiūriu tyčia, nes noriu pirma perskaityt knygą:))
  bet vieną dieną būtinai būtinai tai padarysiu, tiks man į kolekciją prie Kunčino ir Bukowskio 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: