Sebastian Fitzek – Terapija

Pagaliau, po pusmečio įvairiausių pokyčių, masiško kraustymosi ir visokių kitokių kataklizmų, radau progą ne tik paskaityti, bet ir parašyti ką nors apie tai, ką perskaičiau.

Paskutinė knyga, kurią prarijau per dieną buvo antroji “Hunger games“ serijos dalis “Catching fire“ (sąmoningai atsisakau naudoti lietuviškus pavadinimus, nes nu.. c’mon “Catching fire“ = “Pavojinga meilė“? Really? REALLY?“ Ok, baigiu piktintis). Tenka pripažinti, kad “Terapiją“ perskaičiau irgi per dieną.

Istorija užkabino, pakabino ir nebepaleido. Viktoro Larenco duktė Josefina sunkiai serga – jokie tyrimai ar gydytojų armija negali nustatyti ligos priežasties ar nurodyti reikiamo gydymo. Nutinka dar blogiau – dvylikametė mergaitė dingsta kaip į vandenį. Ketveri metai paieškų neduoda jokių rezultatų ir nežinios nukankintas tėvas išvažiuoja į nuošalią Parkumo salą. Ten pasirodo paslaptingoji Ana ir hell breaks loose.

Ana nusivilko paltą, nusimetė šalikėlį ir vėl įsitaisė ant sofos. Viktoras nesitraukė iš senosios vietos prie rašomojo stalo. Jis dėjosi kompiuteryje ieškąs su jos atveju susijusių duomenų. Iš tikrųjų visi esminiai faktai buvo užfiksuoti jo atmintyje, tik šitaip norėjo laimėti laiko, kol nurims nervai ir galės toliau klausinėti.

Nėra ką pasakyti apie siužetą, nes jei pasakysiu, jums skaityti prasmės nebeliks. Stilius… Man atrodo, kad tokios easy-reading knygos nelabai turi stilių. Ir kad žmonės jas ne dėl stiliaus skaito.

Nepatiko du dalykai:
1. Įspėjimai, kad va jau tuoj ir sužinosi, kuo viskas baigsis. Visokie “Penkios dienos iki tiesos“ (skyrių pradžioje) ir “Jis dar nesuvokė, bet tiesa jį susirado“ (skyrių pabaigoje). Mielas autoriau, patikėk manim, žinau, kad gale gausi paaiškinti, kas yra kas. Tik pabandyk to nepadaryti.
2. Akimirkomis atrodo, kad Viktoras kraustosi iš proto. Tačiau jis tai daro ne palaipsniui, o sugriūna tarytum kortų namelis. Nežinau, galbūt taip ir elgiasi tėvas ištampytais nervais, tačiau mane erzino.

Vertinimas: 8/10. Užkabinantis detektyvas, kurio antrą kartą gyvenime neskaitysi, tačiau praleisto vakaro negaila.
Puslapiai: 277 psl.
Leidykla: “Alma Littera”
Metai: 2012
Kaina: 32,90 Lt. Pirkti čia.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: