Rikošetas grįžta kartu su vampyrais (aka Anne Rice “Vampyrų kronikos“)

Na, Rikošetas pagaliau pabaigė universitetą ir ruošiasi darbo biržai, todėl dabar vėl turi marias laiko ir jėgų rašinėti ir čia.

Kol nebuvau čia, daug skaičiau anglų kalba. Todėl dabar papasakosiu, kas paliko didelį įspūdį – Anne Rice “Vampyrų kronikos“.

Šią seriją sudaro dešimt knygų. Į lietuvių kalba šiuo metu yra išverstos dvi: “Interviu su vampyru“ ir “Lestatas“. Pirmąją keletą kartų teko skaityti gotiškuoju paauglystės laikotarpiu, su antraja pirma susidūriau audio knygos pavidalu, paskui teko skaityti ir lietuvišką vertimą. Dar tris skaičiau anglų kalba: “The Queen of the damnned“(“Pasmerktųjų karalienė“), “The tale of the body thief“ (“Pasakojimas apie kūno vagį“), Memnoch the Devil (“Velnias Memnochas (?)“).

Wings stir the sunlit dust
of the cathedral in which
the Past is burried
to its chin in marble.

Ką galiu pasakyti? Kad tai viena geriausių knygų serijų, prie kurios man kada nors teko prikišti savo nagus. Pagrindinis pirmųjų penkių knygų veikėjas – Lestatas, pažįstamas ir iš “Interviu su vampyru“. Tenka pripažinti, kad kadaise Lestatas atrodė pasikėlęs, sadistiškas šunsnukis. Žinoma, toks jis ir yra – prikelia vampyrų pramotę, kuri turi labai radikalių feministinių idėjų, susikeičia kūnu su mirtinguoju ir turi daug problemų, o galiausiai susidraugauja su Liuciferiu. Tačiau jau “Lestato“ viduryje jis pasidaro absoliučiai savas. Suprantamas. Ir vis tiek kvailai užsispyręs kaip mažas vaikas.

Does anyone else know the size of your soul? – Armand to Lestat (The Vampire Lestat)

Nedrįsčiau kibti prie stiliaus. Akivaizdu, kad Anne Rice jį turi, o jei ir ne visur jis vertas pagirų, galbūt man taip atrodo dėl svetimos kalbos. Kartas nuo karto man kildavo klausimų vėl veikėjų motyvacijos, dėl reakcijų, kurios retsykiais atrodydavo “be ryšio“ ir labai netikėtos, galbūt kartais net dirbtinos, kad būtų galima ištempti dar 100 papildomų puslapių. Taip pat pasitaiko monotoniškų epizodų – penktoje knygoje iš eilės aprašomi tie patys veikėjai, todėl nieko stebėtino, kad jų aprašymai, pasakomos frazės ima kartotis. Tenka pripažinti, kad keletą kartų neapsikentusi, užverčiau knygą ir spoksojau į lubas, tačiau po keleto dienų vėl puoliau prie jos, kaip prie pieniško šokolado.

Internete skaičiau atsiliepimų, kad nuo šeštosios knygos “Vampyrų kronikos“ nieko vertos. Negaliu nei patvirtinti, nei paneigti, nes mano šeštoji dalis dabar dar keliauja paštu Lietuvos link. Tačiau tai manęs nenustebintų. “Memnoch the Devil“ yra paskutinė knyga, kurioje Lestatas yra pagrindinis veikėjas. Iš daugelio Anne Rice pasisakymų galima spręsti, kad šiam personažui ji jaučia didelę meilę, ir turėtų būti daug sunkiau kurti šiam pasitraukus.

I am the Vampire Lestat. This is what I saw. This is what I heard. This is what I know! This is all I know. Believe in me, in my words, in what I have said and what has been written down. I am here, still, the hero of my own dreams, and let me please keep my place in yours.
I am Vampire Lestat.
Let me pass now from fiction into legend.

Aš suprantu, kad šiais sunkiais laikais kiekvienas, manantis, kad turi šiek tiek geresnį literatūrinį skonį, nei paprasta pliauska, susiraukia ir ima spjaudytis išgirdęs žodį “vampyras“. Bet čia ne tai. Nuoširdžiai rekomenduoju visiems, kuriems pavyks gauti šias knygas, jas paskaityti, o Lietuvos leidykloms, paskubėti jas išversti į lietuvių kalbą.

Reklama
4 comments
  1. O kas nutinka Luisui? Ar kitose knygose apie jį rašo?

  2. lentyna said:

    Visose jis lieka epizodinis, pvz. “Lestatas“ yra Lestato atsakas į Luiso papasakotą istoriją. Bet panašu, kad jie nelabai gali ilgai išbūt vienoj patalpoj.

    O kaip tolimesnėse knygose, tai nežinau dar 🙂

  3. Luisas ispudingai grizta knygoje “Merrick“ 🙂 Siaip epizodiskai pasivaidena tolimesnese knygose, bet va “Merrick“ jis suzibejo

  4. Rikošetas said:

    Iki “Merrick“ dar nepriėjau 🙂 Šiuo metu The Vampire Armand skaitau 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: