F. Scott Fitzgerald – Didysis Getsbis

Iš tiesų nesugebėjau suprasti, kodėl šita knyga yra “must read“ sąrašuose. Būna knygų, kurios turi nerealų siužetą. Būna knygų, kurios jo iš vis neturi, tačiau jauti kažkokį emocinį ryšį.
O “Getsbis“ tai paprasta istorija, su kuria emocinio ryšio neužmezgiau. Vienintelio tikrai įdomaus (ir ganėtinai kvailo) veikėjo likimas tikrai ne pats geriausias, o Aisas tikriausiai pasakytų tą patį, ką ir apie “American Beauty“ (Amerikietiškos grožybės) pabaigą – “moral fagatory“.
Labiausiai man patiko viena detalė – savartyne gulintys dideli akiniai (sena okulisto kabineto reklama), kurie lyginami su stebinčiu Dievu.

Ar rekomenduoju? Kad sąžinė negraužtų.

Vertinimas: 5/10.

Komentarų: 2
  1. Dori parašė:

    Negaliu nepritarti tavo nuomonei, perskaičius pagalvojau tą patį 🙂

  2. Motiejus parašė:

    Nenoriu ‘piršti’ savo nuomonės ar teisinti knygos, kadangi esu įsitikinęs, jog turinys turi daryti tai, tačiau manau, jog recenzija (nors ir suprantu, jog tai tik daugiau asmeninė nuomonė) nelabai objektyvi. Mano manymu pats knygos žavumas – jos stilius, laikmetis, įtaka. Kadangi ji buvo parašyta dar 1925 m. galima labai puikiai atrasti/pajusti tą “plot’ą ant kurio“ vėliau buvo statomas visas Holivudas. Galiausiai, reikia atsižvelgti ir į pačio autoriaus įnašą filmų industrijai. Asmeniškai man Getsbis pasirodė kaip lengvas lengvos dramos scenarijus – daug kartų matytas amerikietiškas filmas, tačiau atsižvelgiant į autoriaus biografiją – tai, manau, ir leido šiai knygai prikabinti “must read“ kortelę. 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: