A.Carter – Stebuklinga Žaislų Krautuvėlė

Gal tris kartus bibliotekoje šita knyga užkabino mano akį, bet visus kartus ją pakylodavau, perskaitydavau aprašymą ir net šiek tiek susierzinusi padėdavau atgal. Aprašymas atsidavė kažkokiu nemaloniu moteriškumu ir vis atgrasydavo. Galiausiai neapsikenčiau ir nusoprendžiau, kad kol neperskaitysiu, “Stebuklinga Žaislų Krautuvėlė“ nuolat painiosis man po ranka.

Pagrindinė veikėja – paauglė Melani. Maždaug pusę knygos jos charakteris mane erzino labiausiai. Žinot, kaip būna, kai skaitai knygą ir iš visos širdies negali pakęsti “blogojo“ veikėjo, kad, atrodo, jog savo rankom prismaugtum. O čia jausmas tampa gana dviprasmiškas, kai atrodo, kad savo rankom prismaugtum pagrindinę “gerąją“ veikėją. Ji  – išlepinta rašytojo dukrelė, neseniai supratusi kokį nuostabų kūną turi. Ji puošiasi ir staiposi prieš veidrodį kiekvieną dieną, svajoja apie vyrą, kuris ją nešios ant rankų.

Valandų valandas spoksojo į save nuogą rūbų spintos veidrodyje; pirštu vedžiodavo per elegantiškos formos savo šonkaulių narvelį, kurio viduje po mėsa ir paukščiukas spurdėjo širdis, brėždavo ilgą liniją žemyn nuo krūtinkaulio iki bambos (kuri buvo paslaptinga ola ar grota), delnais brūžindavo tarsi pumpurai išsiskelidusius mentikaulius.

Įvyksta nelaimė ir Melani, jos jaunėlis brolis ir dar visiškai maža sesuo turi palikti prabangius namus ir kraustytis pas tolimą dėdę į Londoną. Nuo jų atvykimo visas pasakojimas man priminė Marilyn Mansono vaizdo klipą: keistas namas ir dar keistesnių žaislų parduotuvė, nebylė teta, dėdė su nesuprantomis gyvenimo taisyklėmis, kraujomaiša, keisti šeimos ritualai… Viskas keista, keista, keista (šioje pastraipoje žodis “keista“ panaudotas šešis kartus).

Knyga nėra įspūdinga. Tačiauji lengvai perskaitoma, nedidelio formato, telpa į bet kokią rankinę ir nėra jau tokia visiškai banali, kaip gali pasirodyti.

Vertinimas: 6/10.

Kita informacija:
Puslapiai:
324
Leidykla: “Mintis”
Metai: 2007 m.
Kaina: Gavau A.Mickevičiaus bibliotekoje. Pasak interneto ~21-22 lt. manoknyga

(c) Rikošetas

Komentarų: 1
  1. Grrrr parašė:

    heh, aš šitą knygą irgi vis pavartau jau nežinau kelintą kartą, lyg ruošiuosi imti, ir vėl padedu 🙂
    sudomino tie keistumai, reiks vis tik paskaityt. gal nepasmaugsiu ko nors, jei knyga nuvils.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: