H. Wassmo – Tora. Namas su akla stiklo veranda

Dar viena norvegų rašytojos trilogija (nežinantiems – pirmoji buvo “Dinos knyga“). Akivaizdu, kad H.Wassmo yra gimusi rašyti apie moteris. Šioji knyga – tai pasakojimas apie paauglę vardu Tora. Ji neturi tėvo ir auga mažame Norvegijos miestelyje. Didžiausia mergaitės problema yra piktas patėvis, kuris, pasak apibūdinimo savo genetiniu kodu nėra labai nutolęs nuo bezdžionės bei mėgsta alkoholį ir muštis. Pati Tora yra užsisklendusi, pasaulyje pasiklydusi mergaitė, o miestelio gyventojai paprasti, tačiau tuo pačiu labai keisti žmonės. Iš to ir dėliojasi istorija.

 

H. Wassmo stiliui, žinoma, priekaištų neturiu. Jis vis dar išlieka viena mėgstamiausių mano rašytojų. Ir nors nė nepastebi, kaip greit verti puslapį po puslapio, knyga nėra lengva. Bendra atmosfera, žmonių šaltumas, Toros vienatvė – niekas nesušildo ir šypsotis nepriverčia. Bet knyga natūrali. Išgyventa. Galėčiau sugalvot dar keletą žanašių žodžių, bet manau, kad esmę supratote.

Tora rinko silpnybes – kitų.
Jiems nieko nesakydavo, taip tik būtų užsitraukusi nemalonę. Bet apie tai galvodavo.
Kartais pasvajodavo, kad vis dėlto reikėtų kirsti atgal – ir į skaudžiausią vietą. Bet iš to taip nieko ir neišeidavo. Tora buvo liesa, gležna ir maža. Jėgos ji turėjo tik išpūsti kramtomosios gumos burbulą.

Deja, “Tora. Namas su akla stiklo veranda“ tikrai neaplenkia Dinos istorijos ar “Septinto susitikimo“. Manau, kad man kliuvo tai, jog Tora ir Dina daug kuo panašios, tačiau “Toroje“ viskas šiek tiek silpniau. Todėl aš mieliau antrą kartą perskaityčiau ‘Dinos knygą“.

Vertinimas: 8/10.

Kita informacija:
Puslapiai:
206
Leidykla: “Alma Littera”
Metai: 2008 m.
Kaina: Gavau A.Mickevičiaus bibliotekoje. Pasak interneto ~30 lt. manoknyga

(c) Rikošetas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: