Keliaujanti knyga. Prisijunk.

Kiekvieną dieną keliaudami į bibliotekas ir knygynus nesusimąstome, jog mūsų ieškoma knyga galbūt guli kieno nors knygų lentynoje visų užmiršta ir pasmerkta vienatvei. O kartais būna taip, jog visos knygos namuose jau perskaitytos, visos draugų knygos jau pasiskolintos, artimiausioje bibliotekoje nebėra nieko, kas patrauktų dėmesį, o naujos knygos per brangios. O jeigu dalinimasis knygomis būtų visuotinas? Jeigu tai, kas nebeįdomu ir nebereikalinga vienam, taptų malonia dovana kitam?

Būtent tai ir siūlo Keliaujančios knygos akcija. Tai iniciatyva, skatinanti skaitymą, ekologinį sąmoningumą bei dalinimąsi. Idėja perskaitytą knygą perduoti kitam skaitytojui kilo amerikiečiui Ronui Honbakeriui, kuris siekia visą pasaulį paversti savotiška biblioteka. Pasak jo, keliaujančios knygos tarsi pradeda savo naują, savarankišką gyvenimą.

Keliaujančios knygos akcija laisva ir visuotinė, tad joje dalyvauti gali visi: ir turintys perskaitytų knygų, ir norintys jas skaityti. Tvarka paprasta – nusprendus paleisti knygą į kelionę ji aplenkiama informaciniu lapeliu ir:

a)      perduodama skaityti draugui, mamai, broliui ar pan.;

b)      paliekama viešoje vietoje (parke ant suolelio, autobusų stotelėje, ant mokyklos/universiteto palangės, troleibuse, kavinėje ir t.t.), kur ją galėtų rasti kitas būsimas skaitytojas;

c)      perduodama į kitas rankas įvairiausiais ir originaliausiais būdais.

Mes niekuomet nežinome, kur mūsų knyga nukeliaus, bet juk kelionę pradėti verta.

Daugiau informacijos apie akciją Lietuvoje ieškokite kaman.lt BLOG‘e (http://kaman.lt/kaman_blogas.php?p=2&nr=47 ).

Jei yra susidomėjusių, mielai pradėčiau. Mano knyga keliauninkė – “Nuostabios Meilės istorija“. Jei norite padėti knygai keliauti – kreipkitės 😉

Komentarų: 3
  1. rebeka parašė:

    Aš labai abejoju ar Lietuvoje šita akcija sueis… Geriausiu atveju knyga sušlaps ir susiraitys nuo lietaus, palikta ant suoliuko..

  2. Cometa parašė:

    Panaši iniciatyva atsirado JAV 2001 metais – bookcrossing.com. Šiandien tai 800 000 knygų mylėtojų bendruomenė visame pasaulyje turinti 6 milijonus knygų. Prie šios bendruomenės prisijungė ir 430 tautiečių, kurie bando palaikyti šią iniciatyvą Lietuvoje. Esminis skirtumas nuo kaman.lt yra tas, kad reikia užsiregistruoti pačiam ir užregistruoti savo “laisvas“ knygas. Knygos su registracijos kodais gali būti paleistos į “laisvę“, o radę jas žmonės padaro įrašus internetiniame knygos dienoraštyje. Tu turi galimybę sekti išlaisvintos knygos kelionę po pasaulį.

  3. Cometa parašė:

    Rytoj, gruodzio 4d. knygu mainu entuziastai renkasi cia: http://dalintis.lt/knygos

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: