Vilis Normanas, Raimondas J. Nabus – Nostradamo Kapas.

Oj, nelengva buvo man prisiruošti parašyti šitą recenziją. Šiaip esu nusistačiusi prieš visas DaVinčio kodas wannabe knygas. Bet ši lietuviška. Todėl šiek tiek pavėlavusi (jau net “Angelus ir Demonus“ ekranizuoti spėjo) į populiariąją paslapčių bangą. Pirmas man iškilęs klausimas buvo: Kaip gali du suaugę vyrai parašyti vientisą romaną? Vienas sugalvojo siužetą, kitas jį apvilko? Ar vienas diktavo, kitas “taipino“?

Istorija paprasta: Marija – žurnalistė, gyvenanti Amerikoje. Ji iškeliauja į Italiją ieškodama nuotykių ir norėdama padėti savo kaimynui atlikti kažkokią paslaptingą užduotį. O Italijoje yra tokie negeri dėdės katarai. Marija susitinka maištaujantį katarą Demianą ir seniai pradingusį netikro Demiano brolio Savro tėvą (Kur Marija Chuasita ir kodėl ji dar neprarado atminties?). Pasitaiko viena kita žmogžudystė, visatos paslaptys ir pora sekso scenų (apie jas vėliau).

Pakalbėkim apie stilių:  Retsykiais atrodo, kad jau tuoj tuoj ir prasidės tikrai nuostabi knyga. Bet tas “tuoj“ taip ir neateina. Aprašymai neblogi, bet dialogai šlubuojantys ir dirbtiniai. Labiausiai mane erzino nuolat pridedamas “pasakė amerikietė“, “ištarė mėlynakė“, “suabejojo italas“.

“- Esate mano gimtojo miesto viešnia. Turiu elgtis deramai. O apie reikalus pakalbėsime vėliau. Beje, gal sakykime vienas kitam “tu“? – jis šyptelėjo turbūt taip, kaip sugeba tik italai: paslaptingai ir žaviai, “gal net seksualiai“, – pagalvojo mergina.
– Gerai. Net nespėjau padėkoti ju…m…t…au… už visa tai. Tikiuosi nepridarysiu daug rūpersčių ir mes susidraugausime?
– Ir aš tikiuosi, kad susidraugausime, – palinkęs į priekį, atsakė juodaplaukis.“

Taip pat erzino ir šokinėjantis veiksmas. Pavyzdžiui, taip ir nesupratau, kam buvo reikalinga scena, kurioje naujas Marijos meilužis skiraisi su savo sena meiluže. Aptikau ir porą logikos klaidų:  “Aliuminis buvo lydomas senovės Kinijoje, kai tai nesuvokiama jokiu protu dėl milžiniškos temperatūros, kurią tik neseniai pavyko pasiekti…“. Aliuminio lydymosi temperatūra yra apie 660 laipsnių Celsijaus. Tai yra beveik 300 laipsnių mažiau, nei reikia išlydyti bronzą, kurią lydė jau prieš 5000 metų.

O dabar seksas. Sekso scenas perskaičiau beveik visiems draugams. Daug juokėmės. Galbūt jos tokios dėl to, kad knygą rašė du vyrai (no offence).

“Jo ranka pradėjo leistis žemyn. Artėdamas prie gundančios sirenos slėnio, jis pagaliau nusimetė nematomus šarvus ir išlaisvino  visą susikaupusį meilės alkį. Mergina Ievos drabužiais truputėlį pravėrė savo šventovės duris, ir suviliotasis Odisėjas pajuto jos svaiginamą gelmę. Kiekvienas netikėtas jo prisilietimas vertė ją krūptelėti.“

Tikriausiai atrodo, kad knyga visiškai prasta. Na, skaityti aš ją baigiau. Ketinau parašyti, kad geriau jau tokios lietuviškos knygos, nei jokių. Dabar nesu tikra ar tai labai gerai. Tačiau, atrodo, kad žmonėms patinka.

Vertinimas: 4/10. Vis dėlto, autoriai stengėsi, rinko Nostradamo pranašysčių citatas, rašė. 

Kita informacija:

Puslapiai: 253
Leidykla:
“CoLibris”
Metai:
2008
Kaina:
man nekainavo nieko – paskolino Paulius.  pirkti internetu

(c) Rikošetas

Reklama
7 comments
 1. lentyna said:

  Apie Aliuminio išgavimą niekas knygoj nekalba. Kalba apie Lydymą :>

 2. proz said:

  “Ketinau parašyti, kad geriau jau tokios lietuviškos knygos, nei jokių.“ Ė, nu. Yra tikrai puikių naujų lietuviškų knygų (pvz., Parulskio, R.Šerelytės, S.T.Kondroto, L.S.Černiauskaitės, A.Jakučiūno), tik gal ne pop lentynose. 🙂
  O šiaip recenzija puiki – yra visko, ko reikia. Jau kaip žvengiau iš tos scenelės… Panašiai atrodo tokio Manto Areimos knyga, gal dar blogiau. Tikrai negaišiu laiko šitam šlamštui 🙂

 3. vonioje said:

  yra dar naujesnė normano knyga, dar blogesnė 🙂 ir tikrai, ė nu. jau geriau jokių, negu tokios

 4. Beata said:

  Gerai, kad paskaičiau šitą recenziją, nes jau tikrai buvau pasiruošusi skaityti knygą. Bet kaip pamačiau dabar tikrai geriau negaišiu laiko. O ta sekso scena tai tikrai ir mane pralinksmino 😀

 5. Dovis said:

  Kadangi knyga puiki, galiu pasakyti – recenzija NULIO verta

 6. vonioje said:

  😀

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: