Stephen Clarke – Vieneri metai mėšle

Nors aš ir nusprendžiau, kad “Vieneri metai mėšle“ – žodžių junginys puikiai apibūdinantys mano pirmuosius metus universitete 🙂 Iš tiesų tai pasakojimas apie anglą Prancūzijoje ir apie tai kaip prancūzų ir anglų stereotipai neleidžia šioms tautoms bendrauti:

– Esame draugiškai nusiteikę priešai, – pasakiau. – Argi ne taip britai ir prancūzai gyveno nuo Napoleono laikų?
– Nuo tada, kai sudeginote Žaną d’Ark, – suniurnėjo jis.

Polas Vestas pakviečiamas į Paryžių, atidaryti ten anlgiškų arbatinių tinklą. Čia jį puola nesuprantama biurokratija, nesibaigiantys patarnautojų streikai, nesuprantamas akcentas, šunų išmatos ir dar labiau nei akcentas nesuprantamos prancūzės.

Ji pagrūmojo piršteliu, švelniai prisilietė tamsiai dažytomis lūpomis prie manųjų, brūkštelėjo man per smakrą ir išėjo. Likau it prikaltas prie stalo su stačiu pimpalu, kuriam nuginkluoti būtų prireikę JT rezoliucijos.

Ir nors knygą įsigijau pirkimo manijos metu, kai reikėjo kažkaip save pralinksminti, ir nemaniau, kad panaudosiu ją kur nors daugiau, nei rinkti dulkes lentynos kampe, man patiko. Paprastas vyrukas paprastai pasakoja, kaip jam nesisekė nusipirkti elementų ausinukui ir džiaugiasi, kad sumąstė užsidėti plastiko maišelius ant batų, kad šie liktų neišteplioti šuns šūdu.

Autorius kalba lengvai viską pašiepiančiu tonu, kuris puikiai dera prie aprašomų paryžietiškų manierų. O baisiausia, kad nors ir tyčiodamasis ir nesuprasdamas pagrindinis veikėjas Polas tampa vienu iš jų ir nebepritampa gimtojoje Anglijoje.

Supjaustęs daržoves ir sudėjęs produktus, kuriuos turėjau po ranka, grįžau prie stalo su dubeniu padažo ir ėmiau plėšyti salotų lapus. Man nė į galvą neatėjo,  kad elgiuosi neįprastai, kol tėvas paklausė:
– Vadinasi, Paryžiuje nėra peilių ir šakučių?

Visiškai nieko neprarasit, jei knygos neperskaitysit. Tikrai nieko neprarado ir tie, kurie neperskaitė recenzijos iki šio sakinio. Bet snūduriuojant ant žolės ar paplūdimyje (ar barako kambary) – “Vieneri metai mėšle“ yra pats tas.

Vertinimas: 8.

Kita informacija:

Pavadinimas originalo kalba: A year in the Merde
Puslapiai:
275
Leidykla: “Baltos lankos”
Metai: 2006 (originalas – 2004 m.)
Kaina:
Nepamenu, bet nemanau, kad viršijo 10 lt (ir vėl išpardavimas pasitaikė). (pirkti)

(c) Rikošetas

Komentarų: 2
  1. proz parašė:

    šitą mes laimėjom Proto kovose, tai kokią tingią vasaros dieną reiks perskaityt 🙂
    o recenzija paprasta, kaip ir knyga, bet gera. man patiko.

  2. Dori parašė:

    Tai buvo pirmoji šiemet perskaityta knyga 🙂 negaliu pasakyti, kad labai sužavėjo, buvo net vietų, kur norėjosi praleisti. perskaičiau ir išmainiau 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: