Janusz L. Wiśniewski – Vienatvė tinkle

Kažkada buvau sau prisiekus, kad tokios tematikos knygos niekuomet neatsiversiu, o tuo labiau nepirksiu. Aplinkybės nebuvo palankios, todėl ši knyga guli ant mano lentynos. Ir ji nėra bloga.

Nuo ketvirtojo kelio rampos vienuoliktame Berlyno Lichtenbergo traukinių stoties perone po traukinių ratais šoka daugiausia savižudžių. Taip tvirtina oficiali, skrupulinga, kaip visada, tiksli visų Berlyno stočių vokiečių statistika. Galiausiai tai ir matyti, kuomet sėdima ant suolelio prie ketvirtojo kelio vienuoliktame perone. Ten bėgiai blizga labiau nei kituose peronuose. Avarinis stabdymas, dažnai kartojamas, ilgam palieka nugludintus bėgius. Be to, įprasti tamsiai pilki ir nešvarūs betoniniai geležinkelio pabėgiai keliose vietose per visą vienuoliktojo perono ilgį daug šviesesni nei kitur – tarpais beveik balti. Tose vietose stoties priežiūros tarnybos naudojo stiprius detergentus, kad nuplautų lokomotyvų ir vagonų suplėšytų ir sutraiškytų savižudžių kraujo dėmes.“

Taip skamba pirmoji “Vienatvės tinkle“ pastraipa. Galima susiprasti, kad čia tikrai ne Mikės Pūkuotuko tęsinys.
Kažkur pasaulyje (tiksliau Lenkijoje ir Vokietijoje) gyvena Jis (Jakubas) ir Ji. Jis – talentingas programuotojas (bioinformatikas!), ji – paprasta biuro darbuotoja, atrodytų laimingai ištekėjusi moteris.

… Ar galiu visa taip Tau papasakoti?
– ištaria ji jam per ICQ vieną vakarą. Taip prasideda santykiai. Du suaugę žmonės atranda virtualų bendravimą (ir jo vakuumą), atranda  vienas kitą. Čia jums ne mIRC su sjexiukeee_14 ir ne “labas. ka vejki? :)“. Jis pasakoja jai apie genomą ir apie tai, kaip kadaise mylėjo. Ji – apie niekada nebučiuotus savo riešus. Jie laukia, ilgisi, kalba, blaškosi, verkia, susitinka ir eina į vienuoliktą peroną prie ketvirtojo kelio rampos.

Tikriausiai man patiko todėl, kad pati patyriau tą prakeiktą vienatvę tinkle, kaip ir kalbant, girdint ar net matant kitą žmogų atrodo, kad esi vienas. Ir todėl, kad Jakubas – mano kolega bioinformatikas. Tiesa, laukiau kitokios pabaigos, norėjau kitokios pabaigos, bet abejoju ar geresnę buvo galimą parašyti.

Laukiant pienas man nepraranda savo skonio. Ilgintis – taip.“

Pažymys: 9,5 – netikiu, kad vertinu taip. Maniau, kad knygos niekuomet neskaitysiu antrą kartą, kam nors paskolinsiu ir pamiršiu. Bet bevartydama dabar nusprendžiau pakartoti.
Skaičiau, kad “Vienatvė tinkle“ – jau 5 metus Lenkijoje labiausiai skaitoma knyga, išversta į kroatų, rusų, ukrainiečių ir čekų kalbas.

Pavadinimas originalo kalba: S@motnosc w sieci
Leidykla: Vaga
Metai: 2006
Puslapiai: 405 psl
Kaina: Mokėjau 16,95 Lt. Bet buvo nupiginta. Internetas sako ~29 Lt.

(c) Rikošetas

Komentarų: 14
 1. kraupu parašė:

  Joje pateikti ICQ chat log’ai per šimtus puslapių?

 2. lentyna parašė:

  Logų yra, bet ne per šimtus puslapių 🙂 tokia kombinacija: ką jie veikia atskirai + kaip ilgisi vienas kito + ką kalba + ką rašo vienas kitam laiškuose + visa kita + cinkelis.

  o ir logai knygoje tokie stilizuoti, nepanašūs į skype history.

 3. Jo, visada kažkaip žvilgsnis nuslysdavo nuo šitos knygos ir nepatraukdavo dėmesio, galvojau, kad koks paaugliškas romanas, bet tu sugebėjai sudomint ir būsi kalta, jei ją imsiu skaityt >.<

 4. Adriu parašė:

  Asmeniškai man, pats autorius patinka.. kietas vyriškis. Visų galų mokslininkas 🙂 Šito romano dar neskaičius, bet jis vyliotinai guli ant etažerės. Prarijau jo gan fiministinę (kas man nepatiko) knygą – kam reikalingi vyrai. Daug idomių idėjų ir faktų.. užskaitau ją 🙂

 5. ji parašė:

  baigiu perskaityti…. gera knyga…… ir juokiausi, ir verkiau skaitydama
  10 balų.
  kaži, ji į anglų kalbą išversta? nes viršelyje rašo , kad versta į keletą kalbų, apie anglų- nieko…….
  rekomenduočiau savo daugui-

 6. Aiste parašė:

  Pirmoji knyga per kurią tiek verkiau 😀 labai patiko, nors to pradėdama skaityti nesitikėjau 🙂

 7. nofrillz parašė:

  o man si knyga pasirode klaiki. norejau paziureti, ar apie internetinius santykius galima parasyti nebanaliai – siam autoriui tas tikrai nepavyko: siuzetas serialinis ir itin nuspejamas, kai kur neskaniai pritemptas – pvz. kodel, kai vyksta ta isterija su oro uostu, internetu besinaudojantys zmones nepasinaudoja mobiliakais?; gyvenime jokios tarnybos nereiskia uzuojautos konkreciai nepatikrine, ar pavarde buvo skridusiu sarase, jau nekalbant apie tai, kad normalus ir isvaizdus vyrai menesiais internete netarcialina ir pms’iniu kalbeliu nevarineja. tuo tarpu herojes pasaulevaizdis ir pezalai labai pavirsutiniski, tokie kaip statistines neturincios kai veikti, taciau labai gerai apie save galvojancios moters, taciau, laimei, ne visi mano, kad tokie ju pamastymai verti knygos.
  speju, kad lenkijoje knyga ispopuliarejo tik del asmeninio autoriaus – mokslininko – pijaro arba del to, kad vidutinio amziaus krizes kamuojamos vadybininkes norejo suzinoti kaip tas viskas internete vyksta, ar imanoma jame susirasti gyvenimo meile ir pan.

 8. Aiste parašė:

  Reikėtų atkreipti dėmesį, kad veiksmas vyksta 1996 metais. Manyčiau, jog ,,mobiliakai“ nebuvo itin naudojami 🙂

 9. Atgalinė nuoroda: Metų TOP’as: knygos

 10. justa parašė:

  nuostabus pasakojis, kuris net paketė mano gyvenimą…

 11. vonioje parašė:

  bet rašyt neišmokino 🙂

 12. Sigita parašė:

  Ta knyga is manes pavoge…Taip, tiesiog, is namu..Bet tiek to.
  Rasau Jums del kitko. Prisimenu drebuli, lankstanti nuo kulnu iki smegenukiu..Didziausias nustebimas buvo, kad ja parase vyras. Taip, mes moterys, sentamentalios, jautrios, daznai nenuspejamos, bet kad vyras…perprastu tai..Kokia laime, kad as savo gyvenime nesutikau Jakubo..neatlaikyciau..o gal ir nelaime..
  Imkite ir skaitykite, nuostabiausia knyga.

 13. man labai patiko ši knyga. senokai skaičiau. nieko prieš būtų ir antrą kartą paskaityti.

 14. Pritrenkinti knyga parašė:

  Visų pirma, geografinis įvykių spektras. Gali matyt mintyse visą Niu Orleaną dar prieš jį sugriovusį prieš uraganą, berods, Katrina. Gyvenime nežinotum, kad yra tokia Vaito sala. Ir tas vargšų posovietikų veržimasis bet kokia kaina uždirbt pinigų (uždarbiaujantys studentai). Matosi, kad kelionių aprašymuoseir personažuose yra daug asmeninės autoriaus patirties. Kaip informatikas, gerai išmanąs „čatinimą“ ir jo pasekmes viską aprašo su mokslininkui būdingu kruopštumu ir visi tie susipynę įvykiai, išsidalinę per daugybę metų, kontinentų ir paliesdami begalę veikėjų, kuriuos visus nesunkiai galima įsivaizduoti – tai įspūdinga knyga. Tik man visur menstruacijos ir PMS – ai…kažkaip krito į akis. Knyga galinga. Perskaičiusi esu kaip maišu trenkta. Vis galvojau – negi taip gerai viskas baigsis, kaip kad klojosi eigoje. Tačiau norėtųsi ir jos tęsinio – kad tam vyriškiui nepavyktų kristi po traukiniu, o Jakubekas susitiktų Jakubą. Norėčiau pamatyt filmą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: